Wyniki II tury wyborów samorządowych 2024 w gm. Jastków na wójta
Mamy oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na wójta w gm. Jastków podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- JĘDREJEK Paweł Grzegorz - KWW PAWŁA JĘDREJKA: 56,27% (2 629 głosów)
- WIECZERZAK Marek - KWW MARKA WIECZERZAKA: 43,73% (2 043 głosów)
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki głosowania I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy i na wójta.
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na wójta
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 na wójta w gm. Jastków podane przez Państwową Komisję Wyborczą:
- WIECZERZAK Marek - KWW MARKA WIECZERZAKA: 27,7% (1 772 głosów)
- JĘDREJEK Paweł Grzegorz - KWW PAWŁA JĘDREJKA: 22,07% (1 412 głosów)
- OLSZAK Magdalena - KWW MAGDALENY OLSZAK: 19,7% (1 260 głosów)
- ZIÓŁKOWSKI Kamil Maciej - KWW LUBIĘ JASTKÓW: 13,35% (854 głosów)
- FRĄK Barbara Maria - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 11,02% (705 głosów)
- PRAŻMO Iwona - KKW TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE: 6,16% (394 głosów)
Wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy
Oficjalne wyniki I tury wyborów samorządowych 2024 do rady gminy z okręgów numer 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 podane przez Państwową Komisję Wyborczą.
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 1
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- NAKONIECZNA Dorota Anna: pozycja 3 : 10% (37 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOCHANIEC Anna Dorota: pozycja 5 : 11,08% (41 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA JĘDREJKA:
- JUSIAK Jacek Wiesław: pozycja 11 : 16,49% (61 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- CHOMICKA Emilia Marta: pozycja 12 : 11,35% (42 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- ŁAPANOWSKI Jerzy Waldemar: pozycja 13 : 42,16% (156 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUBIĘ JASTKÓW:
- ŁUKASIEWICZ Grzegorz Alfred: pozycja 14 : 8,92% (33 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MALINOWSKI Krzysztof Marek: pozycja 3 : 7,79% (31 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MAJEWSKA Elżbieta: pozycja 5 : 7,79% (31 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA JĘDREJKA:
- ŁUBIARZ Joanna: pozycja 11 : 27,64% (110 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- SZCZOTKA Grzegorz Feliks: pozycja 12 : 9,05% (36 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- MRÓZ Małgorzata Maria: pozycja 13 : 30,4% (121 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUBIĘ JASTKÓW:
- KOZŁOWSKA Sylwia Izabela: pozycja 14 : 17,34% (69 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 3
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WOŹNIAK Anna Beata: pozycja 3 : 13,32% (57 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA JĘDREJKA:
- JĘDREJEK Paweł Grzegorz: pozycja 11 : 57,48% (246 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- BOREK Marcin: pozycja 12 : 7,71% (33 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- ŚCIRKA Jadwiga: pozycja 13 : 17,06% (73 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUBIĘ JASTKÓW:
- HANKIEWICZ Ireneusz: pozycja 14 : 4,44% (19 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 4
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOWALSKA Jolanta: pozycja 3 : 9,66% (28 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WINNICZUK Andrzej: pozycja 5 : 26,21% (76 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA JĘDREJKA:
- KAMALA Agata: pozycja 11 : 22,41% (65 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- SIDOROWSKI Jerzy Krzysztof: pozycja 12 : 26,21% (76 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- PODSTAWKA Andrzej Marian: pozycja 13 : 15,52% (45 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 5
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- IWANICKI Mariusz Andrzej: pozycja 3 : 22,91% (85 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA JĘDREJKA:
- MARUSZAK Iwona Edyta: pozycja 11 : 15,63% (58 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- SKAŁECKI Grzegorz Piotr: pozycja 12 : 11,59% (43 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- CIUĆMAK Edyta Agnieszka: pozycja 13 : 36,39% (135 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA NOWOMIEJSKIEGO NASZA DĄBROWICA:
- STRUZIK Mateusz Józef: pozycja 15 : 13,48% (50 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 6
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MIROŃ Agnieszka: pozycja 3 : 11,96% (25 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WINNICZUK Jadwiga Halina: pozycja 5 : 3,83% (8 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA JĘDREJKA:
- TKACZYK Klaudia Magdalena: pozycja 11 : 33,49% (70 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- ŚLIWIŃSKA Dorota Małgorzata: pozycja 12 : 26,79% (56 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- JANOWSKA Agata Magdalena: pozycja 13 : 23,92% (50 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ROMANA SZYMCZYKA:
- SZYMCZYK Roman: pozycja 16
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 7
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOWALSKI Dariusz Piotr: pozycja 3 : 3,43% (12 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- LÜBEK Ulesława Maria: pozycja 12 : 16,29% (57 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- MAŃKA Gabriela Izabella: pozycja 13 : 26,57% (93 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUBIĘ JASTKÓW:
- GŁOS Ewelina Władysława: pozycja 14 : 4,57% (16 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNIE DLA GMINY JASTKÓW:
- SZYMAŃSKI Piotr: pozycja 18 : 36,86% (129 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANNY KWASOWIEC:
- KWASOWIEC Anna Magdalena: pozycja 19 : 12,29% (43 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 8
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- HARTFIL Jakub Marek: pozycja 3 : 9,15% (52 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOCHANIEC Mateusz: pozycja 5 : 16,73% (95 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA JĘDREJKA:
- HERMAN-GŁADYSZ Katarzyna Agnieszka: pozycja 11 : 3,52% (20 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- OLSZAK Magdalena: pozycja 12 : 61,97% (352 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- JUSZKIEWICZ Małgorzata Jolanta: pozycja 13 : 8,63% (49 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 9
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GRZYWACZ Magdalena: pozycja 3 : 16,92% (56 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KACZOROWSKI Jarosław Aleksander: pozycja 5 : 6,34% (21 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA JĘDREJKA:
- WARSZAWSKI Sławomir: pozycja 11 : 55,89% (185 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- WRONA Anna Izabela: pozycja 12 : 7,55% (25 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- ŚLEPOWROŃSKA Katarzyna: pozycja 13 : 13,29% (44 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 10
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KUWAŁEK Józef Marek: pozycja 3 : 6,47% (33 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- FRĄK Barbara Maria: pozycja 5 : 9,22% (47 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA JĘDREJKA:
- OKOŃ Marek Ryszard: pozycja 11 : 31,96% (163 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- SZYMAŃSKI Krzysztof Marek: pozycja 12 : 25,29% (129 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- KRÓLIK Sylwester Tadeusz: pozycja 13 : 10,78% (55 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUBIĘ JASTKÓW:
- MITRUT Iwona: pozycja 14 : 16,27% (83 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 11
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WNUKOWSKI Leszek Stanisław: pozycja 3 : 14,29% (80 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- ŁOŚ Marcin: pozycja 5 : 9,82% (55 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA JĘDREJKA:
- CHUDZIK Roman Józef: pozycja 11 : 30,89% (173 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- KOPYCIŃSKA-ŻUREK Katarzyna Kinga: pozycja 12 : 17,86% (100 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- WARTACZ Jan Marian: pozycja 13 : 17,32% (97 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUBIĘ JASTKÓW:
- RACHAŃCZYK-NICASTRO Anna Maria: pozycja 14 : 9,82% (55 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 12
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- WIĘK Radosław: pozycja 3 : 6,52% (29 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WOJNAR Mateusz Aleksander: pozycja 5 : 4,94% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA JĘDREJKA:
- OCHAL Grzegorz Bolesław: pozycja 11 : 6,07% (27 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- KAMIŃSKI Dariusz: pozycja 12 : 13,26% (59 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- CHĘĆ Marian: pozycja 13 : 26,97% (120 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW GRZEGORZA LALAKA:
- LALAK Grzegorz: pozycja 20 : 42,25% (188 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 13
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ZAGRODNIK Marcin: pozycja 3 : 15,06% (61 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- OLESZCZUK Elżbieta Grażyna: pozycja 5 : 11,85% (48 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA JĘDREJKA:
- KUZIOŁA Anna: pozycja 11 : 25,43% (103 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- KUŚPIT Justyna: pozycja 12 : 10,37% (42 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- CABOŃ Maciej Hubert: pozycja 13 : 37,28% (151 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 14
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SAMOŃ Krzysztof Konrad: pozycja 3 : 8,35% (47 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOŁTUN Katarzyna: pozycja 5 : 8,17% (46 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA JĘDREJKA:
- GORAL Łukasz: pozycja 11 : 36,77% (207 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- MAJ Joanna: pozycja 12 : 10,66% (60 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- WÓJCIK Kazimierz: pozycja 13 : 22,91% (129 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUBIĘ JASTKÓW:
- SZYMAŃSKI Edmund: pozycja 14 : 13,14% (74 głosów)
Wyniki głosowania do rady gminy z okręgu nr 15
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BARSZCZEWSKI Karol Dawid: pozycja 3 : 7,49% (45 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KORONA Anna Halina: pozycja 5 : 11,65% (70 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PAWŁA JĘDREJKA:
- KLIMEK Michał: pozycja 11 : 21,63% (130 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MAGDALENY OLSZAK:
- GŁAZ Piotr: pozycja 12 : 3,66% (22 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARKA WIECZERZAKA:
- GOLAS Dariusz Robert: pozycja 13 : 10,15% (61 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LUBIĘ JASTKÓW:
- MAZUREK Wioletta: pozycja 14 : 11,31% (68 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŁUKASZA NOWOMIEJSKIEGO NASZA DĄBROWICA:
- NOWOMIEJSKI Łukasz: pozycja 15 : 18,97% (114 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ANNA TYWONIUK:
- TYWONIUK Anna Beata: pozycja 17 : 5,99% (36 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DĄBROWICA:
- WYSMULSKI Sławomir Henryk: pozycja 21 : 9,15% (55 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wygląda druga tura wyborów samorządowych?
W drugiej turze wyborów samorządowych wybiera się spośród dwóch kandydatów na prezydenta, wójta lub burmistrza, którzy w pierwszej turze uzyskali największą liczbę głosów.
Możliwe jest, że więcej niż dwóch kandydatów zdobędzie liczbę głosów uprawniającą do kandydowania w drugiej turze. Wtedy o dopuszczeniu kandydata do wyborów w II turze rozstrzyga większa liczba obwodów głosowania, w których jeden z nich otrzymał większe poparcie. Natomiast jeśli liczba tych obwodów byłaby równa, to o ostatecznej decyzji rozstrzyga losowanie, które przeprowadza gminna komisja wyborcza.
Zwycięzcą 2 tury wyborów zostaje ten kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Tu też może zdarzyć się tak, że kandydaci zbiorą tę samą ilość głosów. W tym wypadku wygrywa ten, który w większej liczbie obwodów głosowania otrzymał więcej głosów niż jego kontrkandydat.
Może Cię zainteresować
Obowiązki prezydenta, wójta i burmistrza
Prezydent, wójt oraz burmistrz to jednoosobowy organ wykonawczy gminy i do jego zadań należy między innymi:
- przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
- określanie sposobu wykonywania uchwał,
- opracowywanie programów rozwoju,
- wykonywanie budżetu,
- gospodarowanie mieniem komunalnym.
Jedną z jego istotnych funkcji jest reprezentowanie gminy poza nią i kierowanie jej bieżącymi sprawami.
Może Cię zainteresować
Jak długo trwa kadencja prezydenta, wójta i burmistrza?
Wójt, burmistrz i prezydent sprawują władzę przez 5 lat, bo tyle trwa ich kadencja. Od niedawna obowiązuje zasada dwukadencyjności, która została wprowadzona w 2018 roku. Zakłada ona, że burmistrz, wójt oraz prezydent mogą ponownie startować w wyborach tylko raz. Pierwsza kadencja, która jest do tego zobowiązana to ta w latach 2018-2023.
Może Cię zainteresować
Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?